Prémie Miroslava Ivanova pro knihu Tomáše Zouzala

Publikace, jejímž námětem je vysídlení Benešovska a Sedlčanska za druhé světové války, byla vyznamenána na veletrhu Svět knihy prémií Miroslava Ivanova. Kniha Zabráno pro SS. Zřízení výcvikového prostoru Böhmen v letech druhé světové války dokumentuje vytvoření největšího vojenského cvičiště na území českých zemí, vystěhování obyvatelstva a zabrání území pro jednotky Waffen-SS.

Cena Miroslava Ivanova je každoročně udělována za historickou, případně regionálně zaměřenou literaturu, a to v pěti kategoriích. Kniha Tomáše Zouzala byla nominována v kategorii III – dílo autora do 39 let.

Miroslav Ivanov (1929–1999) se proslavil jako autor literatury faktu a věnoval se různým tématům z české historie od středověku až po 20. století. Společně s jeho rodinou a městem Jaroměř-Josefov, odkud pocházel, cenu vyhlašuje Klub autorů literatury faktu a Správa odkazu Egona Ervína Kische. Je udílena od roku 2001.

Slavnostní předávání cen 17. ročníku soutěže se uskutečnilo v pátek 12. května 2017 v rámci veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti v Holešovicích.